خانه / رویداد / ۳۶۰ کشته و زخمی در حملات داعش

۳۶۰ کشته و زخمی در حملات داعش

حملات و انفجارهای متعدد در پاریس که با گروگان گیری حدود ۱۰۰ نفر همراه بود، دست کم ۱۶۰ کشته و ۲۰۰ مجروح بر جا گذاشت. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، حملات تروریستی و گروگان گیری پاریس در حالی به ۱۶۰ نفر رسیده که شمار کشته ها هر لحظه در حال افزایش است و بیش از ۲۰۰ مجروح که حال بیشتر آنها وخیم گزارش شده در مراکز درمانی به سر می برند.

شب گذشته پاریس صحنه وقوع شش حمله تروریستی بود. در این حملات یک حمله مسلحانه نزدیک رستورانی در پاریس انجام شده و خبرگزاری رویترز نیز از وقوع دست کم دو انفجار در نزدیکی استادیوم فوتبال خبر داده است.

پلیس فرانسه نیز اعلام کرد: در رستورانی در نزدیکی استادیوم فوتبال واقع در شمال پاریس یک انفجار به وقوع پیوست.

پلیس به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد انفجارهای اطراف استادیومی که بازی دوستانه فوتبال میان تیم فرانسه و آلمان در حال برگزار شدن بود، سه کشته بر جا گذاشت. همچنین ۳۵ نفر در سالن نمایش باتلاکلان کشته شدند .

یک شاهد عینی در سالن باتاکلان که عملیات گروگان گیری در آن ادامه دارد گفته است، یکی  از افراد مهاجم در حین حمله فریاد زده است «به خاطر سوریه.»

۳۶۰ کشته و زخمی در حملات داعش
۳۶۰ کشته و زخمی در حملات داعش

رسانه های فرانسه اعلام کردند تمام مدارس و دانشگاه های پاریس روز شنبه به خاطر حملات تعطیل است، یکی از انفجارها در نزدیکی استادیوم پاریس با کمربند انفجاری توسط یک فرد انتحاری انجام گرفت. دو نفر از مهاجمان همچنان آزاد هستند.

در جریان این حملات فرانسوا اولاند رییس جمهوری و وزیر کشور فرانسه که به هنگام حملات در استادیوم فوتبال حضور داشتند، جان سالم به در بردند. این دو سپس برای پیگیری اخبار مربوط به حملات به ساختمان وزارت کشور رفته و یک کارگروه برای بحران تشکیل دادند.

اولاند دستور داد در فرانسه حالت فوق العاده اعلام و در برخی مناطق از جمله مرزها بسته شود.

از سوی دیگر دولت فرانسه نشست فوق العاده برگزار کرد. شهرداری پاریس نیز از شهروندان خواست که بعد از حملات پاریس از منازل خود خارج نشوند. فرانسوا اولاند خواستار استقرار نیروهای نظامی بیشتر به منظور ممانعت از وقوع حملات جدید شد.

ساعتی پس از وقوع این حملات گروه تروریستی داعش با انتشار پیامی در شبکه های اجتماعی مسئولیت آن را به عهده گرفت. تروریست های داعش این حملات را «۱۱ سپتامبر فرانسه» نامیدند.

درباره ی دانلود موزیک و فیلم

همچنین ببینید

تجاوز گروهی داعشی ها در ملاء عام به زنان ایزدی

زنان ایزدی پس از آزادی از دست عناصر گروه تروریستی داعش، از داستانهای دلخراش خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: 😉 ! کپی بر داری ممنوع است ! 😉